Firmamız yenilenebilir ve temiz enerji üretmek üzere kurulmuştur. Bu amaçla şirketimiz, aynı anda verimli ve alternatif enerji üretmek için farklı proses, ekipman ve teknolojiler geliştirmeyi planlamaktadır. (Enerji, buhar, tatlı su, hidrojen ve oksijen üretimi).

ATOS ENERJİ, Türkiye’nin belli bölgelerde doğal su ve arıtılmış deniz suyundan faydalanarak, değişik teknik ve metotla, elektrik, buhar, hidrojen, oksijen ve içme suyu üretimi için bir birim olarak kurulmuş ve faaliyet gösterecektir.

Firmamız İki ayrı sistemle Patentleri bize ait olan tasarımları ve isi değiştiricisi sayesinde, Jeotermal ve Güneş enerjisinden faydalanarak buhar, elektrik, hidrojen, oksijen ve tatlı su üretimi yapacaktır. Ayrıca sıcak su elde etme, mekânların ısıtılması, seracılık, iklimlendirme-soğutma uygulamaları, endüstriyel işlemler ve endüstri işletmelere buhar sağlama gibi alanlarda verimli bir şekilde kullanılabilir.

İşletmelerimizde hiçbir fosil yakıt kullanmayacak, tamamıyla otonom bir üretim ünitelerimiz olacaktır. İşletmelerimiz, kendi enerjisini kendisi üretecek ve kesinlikle sera gazi emisyonu olmayacaktır.

Her iki sistemde işletmelerde hiçbir fosil yakıt kullanılmayacak, tamamıyla otonom ve otomatik bir üretim ünitelerimiz olacaktır. İşletmelerimiz, kendi enerjisini kendisi üretecek. Ayrıca Karbon kredi sertifikası olacaktır.

ATOS ENERJİ